Header Ads

TSK Afrin Şehir Merkezine Girdi

tsk-afrin-sehir-merkezi


Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) birlikleri beraber yürüttüğü Zeytin Dalı  Harakatının 57. Gününde Afrin şehir merkezine girdi. Afrin'den sabah saatlerinde son dakika haberleri gelmeye başladı. DHA güneydoğu tarafından Afrin'e girmeye başlayan ÖSO birliklerinin ve şanlı Türk ordusunun kent merkezinde direnişle karşılaşmadan ilerlediğini duyurdu. Bölgedeki AA muhabirleri de bölgedeki birliklerin sabah saatlerinde şehri kuşatan mevzilerden çıkıp, merkeze ilerlediğini doğruladı. Çok geçmeden TSK'dan resmi açıklama geldi. TSK'dan yapılan resmi açıklamada, "Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu tarafından Afrin şehir merkezi kontrol altına alınmıştır. Mayın ve el yapımı patlayıcı arama çalışmaları devam etmektedir. Şehitlerimizin ruhları şad olsun!" ifadesi kullanıldı.

afrin-city-turkish

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Afrin Şehir Merkezi TSK Desteğindeki ÖSO Tarafından Kontrol Altına Alındı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale'de 18 Mart Stadyumu ve Şehitler Abidesinde düzenlenen. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferin'nin 103. Yıldönümü törenlerinde konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, törende yaptığı konuşmada, "Bir müjdeyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Afrin şehir merkezi Türk Silahlı Kuvvetleri'mizin desteğindeki Özgür Suriye Ordusu mensupları tarafından bu sabah 08.30 itibarıyla tamamen kontrol altına alınmıştır." diyerek şöyle konuştu:

"Teröristlerin çoğu zaten kuyruklarını kıstırıp kaçmışlardır. Kalan kılıç artıklarını ve geride bıraktıkları tuzakları da özel birliklerimiz ve Özgür Suriye Ordusu mensupları temizliyorlar. Afrin şehir merkezinde artık terör örgütünün paçavraları değil, huzurun ve güvenin sembolleri dalgalanıyor. Şu anda orada Türk bayrağı dalgalanıyor, Özgür Suriye Ordusu'nun bayrağı dalgalanıyor. Bizlere bugünleri gösteren Rabbimize hamdediyorum, kahraman Mehmetçiklerimize şükranlarımı sunuyorum. Ülkelerinin hürriyeti ve aydınlık geleceği için canla başla mücadele eden Özgür Suriye Ordusu mensuplarına şahsım, milletim adına şükranlarımı sunuyorum. Afrin operasyonumuzu en başından beri yürekten destekleyen milletimize şükranlarımı sunuyorum. Kendilerini teröristlerin zulmünden kurtaran askerimizi sevinç gözyaşları içinde karşılayarak, bize kucak açan Suriyeli kardeşlerimize şükranlarımı sunuyorum. Bu operasyonla Türkiye bir kez daha Hakk'ın, haklının, mazlumun yanında olduğunu tüm dünyaya göstermiştir."

İŞTE AFRİN ŞEHİR MERKEZİNDEN FOTOĞRAFLARafrin-fsa

afrin-fsa-soldier

afrin-ypg

afrin-turk-tank

afrin-merkez

TSK AFRİN ŞEHİR MERKEZİNE TÜRK BAYRAĞI DİKTİ

afrin-turk-bayragi

1 yorum:

  1. Allah aslanlarımızı muzaffer eylesin. Zaferiniz kutlu olsun yiğitlerim

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.