Header Ads

Türk Keskin Nişancıları Afrin'de


TSK'NIN KESKİN NİŞANCILARI AFRİN'DE

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yürütülen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Mehmetçik ilerleyişini sürdürürken, Pkk'lı teröristlerin korkulu rüyası Türk keskin nişancıları da Afrin kırsalında operasyona destek veriyor.

tsk-sniper


Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Mehmetçik ilerleyişini sürdürürken, teröristlerin korkulu rüyası keskin nişancılar da birliklere ateş gücü sağlıyor. TSK'nin Özgür Suriye Ordusu ile birlikte 20 Ocak'tan bu yana sürdürdüğü harekat başarıyla icra ediliyor. Türkiye sınırındaki terör örgütü PYD/PKK'ya ait sığınak, barınak ve mağaraları imha eden, Afrin hattındaki köyleri ve hakim noktaları terör örgütünün işgalinden kurtaran birlikler, teröristlerin korkulu rüyası özel eğitimli keskin nişancılardan da yoğun olarak istifade ediyor. Özel Kuvvetler ve komando birlikleriyle hareket eden keskin nişancı uzman askerler, teröristlerden arındırılan bölgelerdeki üs noktaları ile örgüt üyelerinin geçiş güzergahlarında oluşturdukları gizlenme alanlarında görev yaparak, bölgeyi 24 saat gözetim altında tutuyor ve alınan görüntüyle birlikte nokta atışı yaparak hedefi tam isabet vuruyor. Arazide gizlenmelerine yardımcı olan özel kıyafetleri ile dal parçaları, ot, toprak ve kayalardan kendilerine mevzi oluşturan keskin nişancılar, her türlü hava şartında atış yapabilme kabiliyetine sahip gece görüş dürbünlü silahlarıyla ateş desteği sağlıyor.


Karşı İstihbarat ve Sızma Girişimlerini Engelliyorlar

Teröristlerin sızma girişimlerine karşı hakim bölgelerde konuşlanan keskin nişancılar, alan güvenliğini sağlamanın dışında gözetleme yapmak isteyen ve bölgedeki askerlerimizin bilgilerini toplamaya çalışan teröristleri de devre dışı bırakarak istihbarata karşı koyma faaliyetine de katkıda bulunuyorlar. Gizlendikleri mevzilerde yer yer 48 saat hareketsiz bekleyen keskin nişancılar, teknolojinin tüm imkanlarını kullanıyor, doğanın bütün imkansızlıklarına rağmen görevlerini icra ediyor. Birliklerin meskun mahal harekatlarına da destek veren keskin nişancılar, bugüne kadar çok sayıda teröristi etkisiz hale getirerek, hem harekata katılan birliklerin hem de sivillerin can güvenliğinin sağlanmasında önemli katkıda bulundu. Türk keskin nişancıları, kendilerini emniyette sanan hainlerin en büyük korkusu haline geldi.

tsk-afrin

turkish-sniper-afrin

turk-sniper-cammo

Kaynak: Anadolu Ajansı

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.