Header Ads

Karabük Şehidini Onbinlerin Katılımıyla Uğurladı

Afrin Şehidinin Cenaze Törenine On Binlerce İnsan Katıldı

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin düzenlediği Zeytin Dalı Operasyonu kapsamında, Afrin'de terör örgütü PYD/PKK mensuplarınca tankımıza düzenlenen saldırıda şehit olan Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Bilal Akpınar, memleketi Karabük'te son yolculuğuna uğurlandı.

karabuk-sehit-astsubay-afrin-zeytindali
Şehit Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Bilal Akpınar, Karabük'te onbinlerce vatandaşın katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı


ŞEHİDİN CENAZE TÖRENİNE BİNLERCE KİŞİ KATILDI

Kent Meydanı'nda düzenlenen törene, şehidin babası İsmail ve annesi Ülker, eşi Hafize Nur ve kız kardeşi Beyza Akpınar, Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Eski TBMM Başkanı ve AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Karabük Valisi Kemal Çeber, Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, AK Parti Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Tuğgeneral Mustafa Üngör, askeri erkan ve diğer protokol üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Törende Teğmen Ercan Ceylan tarafından şehidin özgeçmişi okundu. Cenaze namazını Karabük İl Müftüsü Halil Bektaş kıldırdı.

hafize-nur-akpinar


EŞİNE AİT ÜNİFORMAYI GİYDİ

Şehidin Tunceli'de görev yapan ve cenaze törenine Tunceli'den gelen polis memuru eşi Hafize Nur'un tören alanına eşine ait üniformayla geldiği görüldü. Şehidin annesi ve kız kardeşi ayakta güçlükle durdu. Tören sırasında şehit yakınları tabuta sarılarak gözyaşı dökerken, bazı şehit yakınları ve şehidin silah arkadaşları onları teselli etmeye çalıştı. Karabük'te binlerce kişinin katılımıyla cennete uğurlanan Şehit Akpınar'ın cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından Safranbolu İlçe Mezarlığı'nda bulunan şehitliğe defnedildi.
Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.