Header Ads

ATAK TİPİ HELİKOPTER KIRIMA UĞRADI

ATAK TİPİ HELİKOPTER KIRIMA UĞRADI


atak-helikopter-kirimGenelkurmay Başkanlığınca, Afrin'de devam eden operasyonlar sırasında ATAK tipi bir helikopterin kırıma uğradığı, helikopterde görevli bulunan iki askerin şehit olduğu bildirildi. Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin'de devam eden operasyonlar sırasında, saat 13.00 sularında, ATAK tipi bir helikopterin kırıma uğradığı bildirildi. Helikopterde bulunan iki askerin şehit olduğu ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Olayla ilgili teknik heyet tarafından inceleme başlatılmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır dileriz."

Sınırın Sıfır Noktasında Hava Hareketliliği Yaşanıyor

Afrin bölgesinde görev uçuşu yapan ATAK tipi saldırı helikopterin kırıma uğramasının ardından, sınırın sıfır noktasında yoğun bir hava hareketliliği yaşanıyor. TSK tarafından hudutlar ile bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak, Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensuplarını etkisiz hale getirmek, bölge halkını terör örgütü üyelerinin baskı ve zulmünden kurtarmak amacıyla 20 Ocak'ta başlatılan Zeytin Dalı Harekatı devam ediyor.  Savaş uçakları ve çok sayıda askeri helikopterin bölgede uçuş yaptığı görülüyor.

atak-helikopteri-dustu

Şehit Üsteğmen Mut'un ailesine şehadet haberi verildi

Malatya 2. Kara Havacılık Alay Komutanlığı’ndan havalanan ATAK tipi helikopterin kırıma uğraması sonucu Kara Pilot Üsteğmen Erdem Mut ile Kara Pilot Yüzbaşı Mehmet İlker Karaman şehit düştü. Şehit Kara Pilot Üsteğmen Erdem Mut’un şehadet haberi, yetkililer tarafından Malatya'nın Yeşilyurt ilçesi Çilesiz Mahallesi'nde ikamet eden eşi Gizem Mut'a verildi. Mut'un evine Türk bayrakları asılırken, acı haberi alan arkadaşları da ikamete geldi.

Şehidin baba ocağında da üzüntü yaşanıyor

Şehit üsteğmen Erdem Mut'un, Kırıkkale'deki baba ocağında üzüntü yaşanıyor. Çalılöz Mahalllesi'ndeki evinde oğlunun şehadet haberini alan anne Ayşe ile baba Ali Mut'u, yakınları ve komşuları teskin etmeye çalıştı. Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Selami Arslan ve İl Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu da şehidin babaevine gelerek aileye taziyelerini iletti. Şehit Mut'un, 4 yıllık evli ve iki çocuğunun olduğu öğrenildi.

Şehit Yüzbaşı Karaman'ın eşine acı haber verildi

Şehit Kara Pilot Yüzbaşı Mehmet İlker Karaman'ın Ankara'daki eşine acı haber verildi. Şehit Karaman'ın kayınpederinin Mamak ilçesi Balkiraz Mahallesi'ndeki evine giden askeri yetkililer, eşi Duygu Karaman'a acı haberi sağlık görevlileri eşliğinde verdi. Haberi alan ailenin yakınları ve akrabaları eve gelerek taziyede bulunurken, bazı yakınlarının ayakta durmakta güçlük çektiği görüldü. Şehidin kayınpederinin evine ise Türk bayrağı asıldı. Şehit Karaman'ın ailesinin İzmir'de yaşadığı ve babasının emekli polis olduğu, şehidin eşi Duygu Karaman'ın ise Orta Doğu Teknik Üniversitesinde (ODTÜ) araştırma görevlisi olarak görev yaptığı öğrenildi.

Şehit Yüzbaşı Karaman'ın acı haberi anne ve babasına ulaştı


Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin’de devam eden operasyonlar sırasında kırıma uğrayan helikopterde şehit olan Şehit Kurmay Pilot Yüzbaşı Mehmet İlker Karaman'ın İzmir'deki anne ve babasına da acı haber verildi. Şehit Kurmay Pilot Yüzbaşı Mehmet İlker Karaman'ın şahadet haberi, askeri yetkililer tarafından İzmir'in Bornova ilçesi Atatürk Mahallesinde ikamet eden babası Uğur Salim Karaman ile annesi Ayşe Karaman'a verildi. İzmir Valisi Erol Ayyıldız ile Ege Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Recep de şehidin baba ocağına geldi. Karaman'ın evine Türk bayrakları asıldı. Karaman'ın cenazesinin yarın İzmir'de Bostanlı Beşikçioğlu Camisi'nde kılanacak namazın ardından Kadifekale Şehitliği'nde defnedileceği bildirildi.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.