Header Ads

Suriye Sınırımıza Yapılan Gizemli Binaların Sırrı Çözüldü

SURİYE SINIRIMIZA YAPILAN GİZEMLİ BİNALARIN SIRRI ÇÖZÜLDÜ


 Gelen son haberlerde Türk askerinin Suriye sınırını geçtiği belirtilirken Reyhanlı'nın sınıra sıfır noktasındaki Suriye'nin Kah Köyü'ne yapılan 4'er ve 5'er katlı binalar dikkatlerden kaçmadı.


suriye-bina
Suriye Sınırımıza inşa edilen binalardan bir görüntü

 Reyhanlı'nın sınıra sıfır noktasındaki Kuşaklı Mahallesi'nin tam karşısına düşen, Suriye'nin Kah Köyü'ne yapılan 5 katlı binalara dikkat çekti. Geniş bir alana yapılan binaların sırrı ise çok geçmeden çözüldü Suriye İdlib'de, Hatay sınırının sıfır noktasında inşa edilen binaların gizemi çözüldü. Büyük bir alana inşa edilmiş site halindeki evler yetim çocukların kalması için sivil toplum kuruluşları tarafından inşa edilmiş. 


 İdlib'de, Hatay sınırının sıfır noktasına inşa edilen site şeklindeki binaların gizemi çözüldü. Site, babalarını savaşta yitirmiş yetim çocukların kalması için sivil toplum kuruluşları tarafından inşa edilmiş. 


BİNALAR BİTMEK ÜZERE 

İdlib'in Kah Köyünün kuzeyinde yer alan beton sınıra neredeyse sıfır noktada bulunan binalarda iş makineleri ile işçilerin çalışma yaptığı görüldü. 4-5 katlı 11 blokluk yapı çalışmalarının neredeyse tamamlanmak üzere olduğu göze çarptı. 


SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI TARAFINDAN YAPILDI

 Ortasında boşluk bir alan da bulunan bina kompleksinin, Suriye'de babalarını savaşta yitirmiş çocuklar için çeşitli sivil toplum kuruluşları tarafından yapılan yetim köyü olduğu öğrenildi.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.