Header Ads

Mehmetçik, Kar ve Tipiye Rağmen Operasyonlarını Sürdürüyor

Kato Dağında Kar ve Tipiye Aldırış Etmeyen Mehmetçik, Teröristlerin İzini Sürüyor

asker-kis-operasyon-kato
Mehmetçik Kato Dağında en sert soğuklarda dahi operasyonlarına ara vermiyor

Şırnak'ta 2 bin 850 rakımlı Kato Dağı'nda Nisan ayından bu yana operasyonlarını sürdüren Mehmetçik,kötü hava koşullarına, kar ve tipiye aldırış dahi etmeden teröristlere darbe üstüne darbe indiriyor. Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi Kato Dağı bölgesinde 19 Nisan'da başlatılan geniş kapsamlı operasyon sürüyor. Mehmetçik, zorlu doğasıyla baş döndüren dağda, kar ve tipiye aldırış etmeden operasyonu başarıyla sürdürüyor. 


TERÖRİSTLERE DARBE ÜSTÜNE DARBE VURDULAR 

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK), 19 Nisan'da başlattığı ve terör örgütü PKK'ya darbe üstüne darbe vurduğu Kato Dağı operasyonu, havaların geceleri sıfır derecenin altına düşmesine, kar ve tipinin hakim olmasına rağmen devam ediyor. 

mehmetcik-operasyon-kato-dag


TİPİYE ALDIRIŞ DAHİ ETMİYORLAR 


Zorlu doğasıyla baş döndüren 2 bin 850 rakımlı dağda bir taraftan terör örgütü PKK'ya karşı amansız mücadele verilirken, diğer taraftan da üs bölgesi inşaatı yürütülüyor. Çok sayıda mağara, silah ve mühimmatın ele geçirildiği Kato Dağında, Mehmetçik kar ve tipiye aldırış etmeden teröristlerle mücadeleye devam ediyor, hainlere geçit vermiyor. 

mehmetcik-kis-operasyonu


2 BİN 865 METREDE OPERASYON 


Öte yandan, dağın 2 bin 865 rakımlı bir tepesinde kısa bir süre önce ele geçirilen mağarada çekilen görüntü, güvenlik güçlerinin mücadelesini gözler önüne seriyor. Kar ve tipi başlamadan önce çekilen görüntüde, dar ve uzun bir koridordan eğilerek geçen bir güvenlik görevlisi, mağarayla ilgili bilgi veriyor. Mağarada güçlükle geçilen koridordan sonra yaklaşık 10 kişinin sığabileceği oda genişliğinde alanın bulunması dikkat çekiyor. Kışın buralarda saklanmayı planlayan hainlerin oyununu kahraman Mehmetçik bozuyor.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.