Header Ads

Kahraman Komutan, Gaziyi Sırtında Taşıdı

KAHRAMAN KOMUTAN GAZİYİ SIRTINDA TAŞIDI


Jandarma Er İzzet Ertunç, Batman’da görev yaparken mayına bastı, iki bacağını kaybetti, ülkesi için yaptığı görevde gazi oldu. Dün Atatürk' ün huzuruna çıkmak istedi ancak önünde bir engel vardı. Tekerlekli sandalyesiyle merdivenleri çıkamadı.Balyoz kumpasının mağduru ve Kardak operasyonu Kahramanı Komutan Ali Türkşen, gazimizi bu durumda görünce onu sırtına aldı. “İşte gazimize verilmesi gereken değer bu” dedirtti...


ali-turksen-sat-komando


Kardak kahramanı SAT komandosu Emekli Albay Ali Türkşen, 1996 yılında Batman Sason'da mayına basarak iki bacağını kaybeden Jandarma Er ve gazi İzzet Ertunç'u Anıtkabir'e götürdü. Türkşen, Ata'nın mozolesine çıkan merdivenlerde, gazi Ertunç'u sırtına alarak taşıdı. 44 yaşındaki Ertunç, o fotoğrafın öyküsünü SÖZCÜ'ye anlattı.
“ÇOK DUYGULANDIM”

Güneydoğu gazisi Ertunç, “Tekerlekli sandalyede olduğum için Anıtkabir merdivenlerinden çıkmak mümkün değildi. Komutanım beni sırtına aldı, Atamızın huzuruna öyle çıktık ve yine komutanımın sırtında indim. Biz bu ülke için canımızı vermeye hazırız. Ben bacaklarımı feda ettim. 15 Temmuz sonrası ise gazi ve şehitler arasında ayrımcılık olması bizi incitti. Türkşen gibi vatansever bir komutanın beni sırtında taşımasından çok duygulandım. Ama ‘Bana mı gazi oldun' diyebilecek kadar küçülen insanlar var. Vatan hainleri ve yardakçıları, tüm değerlerimize saldırıyor. Biz Atatürk'ün kurduğu bu ülkenin yılmaz bekçileri olmaya devam edeceğiz” dedi. Emekli Albay Ali Türkşen, Balyoz davası kapsamında Hasdal Cezaevi'nde 3.5 yıl yatmış, 16 yıl hapse mahkum olmuş ve davanın “kumpas'' olduğu ortaya çıkınca da beraat etmişti. 


sat-komando-ali-turksen


Türkşen de SÖZCÜ'ye yaptığı açıklamada “Bu ülkede gazilik, gerçek anlamda anlaşılmıyor. 15 Temmuz sonrası yaşanan ayrımcılık gazilerimizi çok incitti. Şehit ve gazi kardeşlerimiz için ne yapsak borcumuzu ödeyemeyiz” dedi.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.