Header Ads

En Seçkin Özel Harekatçılar Giresun'da!

En Seçkin Özel Harekatçılar Giresun'da! 

Giresun'da vatandaşların ihbarıyla bir kahvehanede yakalanan PKK'lı terörist, örgütün Karadeniz yapılanmasına ilişkin önemli bilgiler verdi. Ankara'dan en seçkin birlikler bölgede karış karış terörist arıyor.

jandarma-ozel-harekat-karadeniz
Girsun'un Dereli ilçesinin Kulakkaya Yaylası'nda duyarlı Karadenizli vatandaşların ihbarı sonucu yakalanan ve 15 yaşındaki Eren Bülbül ile bir astsubayımızı şehit eden teröristlerden biri olduğu iddia edilen 'Aram kod adlı PKK'lı terörist Mustafa Tolucan ifadesinde terör örgütünün Karadeniz yapılanmasına yönelik önemli bilgiler verdi.

SIĞINAKLAR BULUNDU 

Giresun Jandarma Bölge Komutanlığı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde sorgusu süren terörist, bölgede sürekli yer değiştirdiklerini ve yiyecek içecek sıkıntısı çektiklerini belirtirken, güvenlik güçleriyle çıktığı arazide gösterdiği yerlerde ise örgüte ait sığınaklar bulundu. Teröristin verdiği ifade doğrultusunda terör örgütü PKK'nın Karadeniz'de, Tunceli'den gelen 2 ayrı yapılanması olduğu ve 'Roşad Ankara' kod adlı terörist Rahman Sümer ile 'Türk Tarık' kod adlı Barış Öner'in bu yapılanmanın başında oldukları belirlendi.

SIĞINAKLAR BOŞ ÇIKTI 

Yeşil listede başına 1 milyon lira ödül konulan 'Türk Tarık' kod adlı 'Barış Öner' adlı teröristin geçen yıl CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik Artvin'in Şavşat İlçesi'nde düzenlenen ve jandarma er Fatih Çaybaşı'nın şehit olduğu eylemin emrini verdiği ifade edildi. Aram kod adlı PKKlı terörist Mustafa Tolucan, alınan yoğun güvenlik önlemleri altında Giresun'un Dereli İlçesi kırsal kesiminde arazide yer gösterdi. Bölgede yapılan aramalarda bazı sığınaklar tespit edildi. Erzak bulmada güçlük çektiklerini anlatan teröristin yer göstermesi sonucu tespit edilen sığınaklar boş çıktı. Terörist grubun bölgede sürekli yer değiştirdiği ve küçük çaplı çok sayıda sığınak olduğu bilgisine ulaşıldı.

KARIŞ KARIŞ ARANIYOR 

Bölgede varlığı bilinen 4-5 kişilik 2 ayrı terörist grubun etkisiz hale getirilmesi için başlatılan operasyonlar ise sürüyor. Giresun'un Kulakkaya ve çevredeki yayları ile Trabzon'un Maçka ilçesi kırsal kesimine takviye birlikler sevk edilirken, Ankara'dan da jandarmanın en seçkin birliği JÖAK ve JÖPER ekipleri bölgeye geldi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, PKK'lı terörist Mustafa Tolucan'ın yöre halkının ihbarıyla yakalanmasına ilişkin "Güvenlik güçlerimiz, işlerini gereği gibi büyük bir sorumlulukla gerçekleştiriyor" dedi. Bakan Soylu sorgusu devam eden teröristin, Trabzon'un Maçka ilçesinde 15 yaşındaki Eren Bülbül ile Jandarma Astsubay Başçavuş Ferhat Gedik'i şehit eden terörist grubun içinde yer alıp, almadığıyla ilgili soruyu ise yanıtsız bıraktı. PKK'lı teröristin verdiği ifadeler doğrultusunda harekete geçen güvenlik güçleri, ormanlık arazide terörist avına başladı.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.