Header Ads

Yunanistan 2 Adamızı Daha İşgal Etti, Askeri Üs Kuruyor

Yunanistan Sessiz Sedasızİşgal Ettiği 2 Adamıza Daha Üs Kuruyor

yunan-asker-ada-isgal
Adalarımızı işgal eden Yunan askerleri, Yunan bayrağı açıp hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmiyor.

Son 13 yılda İzmir, Aydın, Muğla gibi Türk illerine bağlı 10 adayı sessiz sedasız işgal edip asker çıkaran, askeri üs kuran Yunanistan şimdi de Muğla Tapu Müdürlüğü kayıtlarında bulunan yani Muğla'ya bağlı fakat bizim yıllardır hiç yerleşime açmadığımız ve boş bıraktığımız Koçbaba ve Ardıççık adalarına üs kuruyor. Kurulacak bu üslerle birlikte Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan beri elimizde olan, bize bağlı toplam 12 ada-adacık resmen Yunan işgaline uğramış ve üs kurulmuş olacak. Yunan Devleti'nin şuana kadar işgal ettiği adalarımızda toplam 5 bin civarında asker yerleştirdiği, bizim yerleşime açmadığımız bazı adalarımızı kendi adası gibi göstermek için Yunan vatandaşları yerleştirip buralarda tarım ve hayvancılık yaptırdığı biliniyor. Tüm bu yaşananlar ise Yunanistan, Türkiye ile olası bir savaşa mı hazırlanıyor sorusunu akıllara getiriyor

Yunan Savunma Bakanlığı 27 Nisan 2017'de koçbaba ve Ardıççık adalarına güneş ve rüzgar enerjisi santralleri kurmuştu. Bu santrallerin açılış törenine de Türkiye'de konuşlu askeri üslerin komutanı olan Yunan Tuğgeneral Dimitri Houpi'de katılmış adeta şov yapmıştı. Yeni üs kurmak için bu 2 adadaki altyapı çalışmalarını tamamlayan Yunanistan diğer üslerde olduğu gibi bu adamlarımıza da yerleşmeye başladı.

kurmay-albay-umut-yalim


Emekli Kurmay Albay Uyardı: Çözüm Sürecine Benzer Hatalar Yapılıyor!


Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri emekli Kurmay Albay Ümit Yalım: “Yunan askerinin Türk topraklarında bulunabilmesi için tezkere gerekiyor. Yunan askeri üslerinin tezkeresi nerede? 13 yıldır faaliyette olan 10 Yunan Askeri üssü ile açılış hazırlığı yapılan 2 Yunan Askeri üssünün hesabını Türk Milletine vermek zorundadırlar” dedi. Albay Ümit Yalım kendi adalarımızda yaşanan bu gelişmelere sessiz kalan hükümeti uyardı ve çözüm sürecinde doğu ve güneydoğu bölgelerimizde yapılan Türk devletinin gücünü göstermemesi ihmalinin şuanda Ege adalarımızda tekrarlandığını; tıpkı çözüm sürecinde hükümetin terör örgütü PKK'nın silah ve mühimmat yığmasını görmezden geldiği gibi, Yunanistan'ın asker ve mühimmat sevkiyatını da görmezden geldiğini anlattı.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.