Header Ads

Türkiye Neden Suriye'de Olmak Zorunda

Neden Suriye'de Bulunmamız Gerekiyor?


turk askeri suriye
Türk Ordusu'nun neden Suriye'de bulunması gerektiğini madde madde inceleyelim


Türkiye'nin Fırat Kalkanı Operasyonu ile başlayan askeri harekatı; Cerablus, Dabık, civar köyler derken stratejik öneme sahip Dabık'a dayandı. IŞİD (DAES) terör örgütünün özel timlerinin ve bombacı ekiplerinin yetiştirildiği bölge olan El Bab kentinin stratejik önemini başka bir yazıda ele alacağız. Konumuza dönecek olursak Türkiye'nin, Türk ordusunun Suriye topraklarında bulunma sebeplerini madde madde inceleyelim.• Topraklarımızı Korumak İçin Suriye'de Olmak Zorundayız, Sıra Türkiye'ye geliyor!

ortadogu harita
Irak işgali, Arap Baharı ve Suriye iç savaşından sonra sıranın kimde olduğunu görmemiz için haritaya bakmamız yeterli olacaktır

Irak'ın İşgali, Arap Baharı denen CIA projesi ile Arap ve Afrika ülkelerinin karıştırılması, Suriye iç savaşı derken sıranın Türkiye ve İran'a geldiğini görmek için filozof olmaya gerek yok. İran'ın uzun yıllardır Irak ve Suriye'de Şii milisler aracılığıyla iç savaşta söz sahibi olması ve bu sayede istihbarat faaliyetleri yürütmesi; İran'da çıkabilecek isyan ve bölünme hareketlerinde deneyim kazanmasına sebep olurken, Türkiye'nin de boş durması hedeflerin iyice Türkiye'ye çevrilmesine, düşmanlarımızın iştahının kabarmasına sebep oluyordu. Türk ordusu Suriye'ye girmekle geç bile kaldı fakat zararın neresinden dönersek kardır. Bu noktadan sonra Suriye'den çekilmemiz intihar olur.


• Kürt Kolidoru ile Güneyimizde Kurulması Planlanan Kukla Devleti Engellemek İçin Suriye'de Olmak Zorundayız.


firat kalkani harita
Haritadan anlaşılacağı üzre pkk neredeyse güney sınırımızı ele geçirmek üzereydi. Sadece bu sebep bile Fırat Kalkanı operasyonunun ne derece önemli olduğunu ortaya koyuyor.

Fırat Kalkanı Operasyonu öncesi PKK terör örgütünün Suriye kolu olan YPG'nin elinde bulunan haritaya iyice bakalım. Suriye'de bulunan askeri ve siyasi boşluktan faydalanan YPG terör örgütü özellikle 2015 yılında güney sınırımız boyunca yayılıp kolidorun % 80 - %90 ını tamamlamış; Geriye birtek Fırat Kalkanı operasyon bölgesindeki Dabık, Cerablus, El Bab gibi yerler kalmıştı. ABD, İngiltere, Fransa, İtalya gibi çeşitli koalisyon ülkelerinin hava desteği ve mühimmat desteğini alan YPG'nin bu bölgeleride ele geçirmesi kolidorun neredeyse tamamlanmasına, güneyimizde yavaş yavaş bir PKK devleti kurulmasına sebep olacaktı.• Sınırlarımız İçerisinde Bomba Patlamasını İstemiyorsak Suriye'de Olmak Zorundayız.

gaziantep dugunde bomba
Gaziantep'te yapılan bombalı saldırı bardağı taşıran son damla oldu. Çok kısa bir süre sonra Fırat Kalkanı Operasyonu başladı.

Hani ilk maddemizde dedik ya "Sıra Türkiye'de" o sözümüzün haklılığını Ankara, İstanbul, Gaziantep'de patlayan bombalar; Kilis'e, Şanlıurfa'ya düşen roketler, el yapımı füzeler ve en sonunda Gaziantep'te bir düğünde yapılan canlı bomba saldırısı gösterdi ki; Ülkemiz terör örgütü IŞİD (DAES) ve YPG'nin kökünü kazımak, sınırlarımızdan uzaklaştırmak için Suriye'de etkin olmak zorunda.• Soydaşlarımızın Bize İhtiyacı Var!


turkmen turkiyenin yaninda
Fırat Kalkanı operasyonunun başından itibaren Türk Ordusuna destek olup onları sınırda karşılayan Türkmen Tugaylarının komutanları Türk tanklarıyla hatıra fotoğrafı çektirirken.

Suriye'de IŞİD (DAES), YPG (PKK), Hizbullah ve İran destekli milislerin buluştuğu ortak nokta Türkmen Katliamları yapmak oldu. Türkmen Dağı'nda başlayan katliamlar, YPG'nin Haseke'de Türkmenlere yaptığı infaz ve asimilasyonlar, Halep, Hama gibi bin yıllık Türkmen şehirlerinin talan edilmesi, Türkmen köylerinin yağmalanması ve zorunlu göçe tabi tutulması ile Türkmenler son birkaç yıldır Türkiye'den yardım beklemekte, yolumuzu gözlemekteydi. Fırat Kalkanı Operasyonunda ilk günden itibaren Türk askerini sınırdan girer girmez karşılayıp Türk ordusuna öncülük eden ÖSO'ya bağlı Türkmen Tugayları soydaşlarımızın bizi ne kadar umutla ve hasretle beklediğinin bir örneğidir.• Din Kardeşlerimizin Bize İhtiyacı Var


turk askeri secde
Cerablus yakınlarında kurtarılan köylerde Türk askerini görünce secdeye kapanıp şükreden bir Suriyeli


Dabık, Cerablus gibi yerlerde ve diğer küçük köylerde kurtarılan Arap, Kürt, Türkmen köylerindeki insanların Türk ordusunu görünce secde etmeleri, Allah'a şükretmeleri, sevinçten hüngür hüngür ağlamaları bize gösterdiki, bu bölgede Türk'e ihtiyaç var. Ne demişti Şair:

Vefalı Türk Geldi Yine
Selam Türk'ün Bayrağına.

1 yorum:

  1. Ben 16 yasindayım nişancılık olmak istiyorum vatanıma hizmet etmek istiyorum olabilir miyim sence.

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.