Header Ads

Ruslar Her Yerde Elazığlı Türkmen Komutanı arıyor

Turkmen-komutan
Rusya, Türkiye tarafından düşürülen Rus uçağının pilotunu vuran Alparslan Çelik'i arıyor.

Rusya, Türkiye tarafından düşürülen Rus uçağının pilotunu vuran Alparslan Çelik'i arıyor.

Rus yayın organları 24 kasım 2015 tarihinde Türk jetleri tarafından düşürülen Su-24 uçağı'nın pilotu Oleg Peştov'u vuran Elazığlı Türkmen Komutan Alparslan Çelik'i aradıklarını, Alparslan Çelik ve gurubunun ilerledikleri bölgede olduğunu ve pilotun intikamının alınacağı haberlerini yayınlıyor.Son günlerde Türkmenlere saldırılarını arttıran Esed güçleri, pkknın Suriye kolu ypg, İran destekli şii milisler, ve dhkp-c örgütünün Suriye'de ki katilleri Türkmen bölgelerine ilerlemeye başladı.Suriye İnsan Hakları Gözlemevi' de Esed Rejiminin ele geçirdiği Rabia'ya Rus kuvvetlerinin giriş yaptığını açıkladı.Kremlin'e yakınlığı ile bilinen "Dni" ve "Lifenews" yayın organları ise Rusya'nın Türkmen komutandan intikam almak istediğini açık olarak yayınladı.


Türkmen Komutanı Alparslan Çelik Kimdir ?
1994-1999 ve 2004-2009 yılları arasında Keban belediye başkanlığı yapan MHP li Ramazan Çelik'in oğlu ve babası gibi ülkücü olan, 33 yaşında Elazığlı bir Türk vatandaşıdır.Yıllar önce Musul ve Kerkük'te soydaşımız Türkmenlere yönelik saldırılar artınca Irak'a geçti ve Türkmen Cephesinde savaştı.Daha sonra ise Suriye'ye geçerek yine Türkmenlerle birlikte savaştı.Burada son zamanlarda gösterdiği başarıdan dolayı 2.Sahil Tümeni'nin komutanlığına yükseldi.En son olarak Rus jetinin düşürülmesi olayında sıkça gündeme geldi.3' ü kız 1' i erkek 4 çocuk babasıdır.

turkmen askerler


Peki Türkmenlere Ne Olacak ?
Türk siyasetinde "Türkmen" kelimesi can alıcı kelimelerden biridir. Milli hisleri yüksek olan Türk Milleti'ne biliyor musunuz Kerkük'te, Musul'da ve Halep'te Türkmenler var dediğin zaman göğsü kabarır,gururlanır.Söz konusu Irak Türkmenleri ise "bir gece ansızın gelebiliriz" sözleri gelir aklımıza, söz konusu Suriye Türkmenleri ise "Süleyman Şah'ın torunları için gök kubbeyi yıkarız" sözleri gelir. Ancak şu anda Irak ve Suriye Türkmenlerinin Türkiye'ye en çok ihtiyacı olduğu bir dönemdeyiz.Esed,Rusya,İran,kürtler ve bir sürü komünist-sol örgüt Gök kubbeyi Türkmenlerin başına yıkmak üzereler. Elalem başka kıtalardan gelip hiç alakası olmayan örgütlere,guruplara her türlü yardımı yaparken Türkiye Cumhuriyeti devletinin de soydaşları olan Türkmenleri açıkça desteklemesi şart olmuştur. Aksi taktirde Türkmenleri kaybetme ve bölgeden Türkmenlerin silinmesi riskimiz var

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.